YETİMLERE ULAŞMA KAMPANYAMIZA SİZ DE KATILIN!

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara – 215)

“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır”. (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle (işaret ve orta parmağını göstererek) yan yana bulunacağız.” (Müslim)

“Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” (Hz. Ebud Derda)

Yetimlere Yardım desteğimiz, İslam ülkelerinde savaş, doğal afatlar sebebi ile yetim kalmış milyonlarca çocuklarımıza sahip çıkma adına üç yıldır, deryada bir damla mesabesinde de olsa, 11 yetim çocuğumuza, herbir yetimin bir aylık harcaması olarak 100 tlx11=1100tl’yi gönderiyoruz. Bu yardımı hayır sever kardeşlerimizin katkısı ile daha da büyütmek arzu ediyoruz. İster bir yetimi bir kişi olarak, ister iki ,üç, dört,beş kişi olarak her ay100 tl olmak üzere ve en az bir yıllık olarak yüklenebilirsiniz.

GİMDES ve çalışanları olarak 3 yıl önce başlattığımız ve her ay 11 yetimin ihtiyacını karşılamak üzere Bir Yardım Derneği ile yapılan anlaşma çerçevesinde üç yıldır bu uygulama devam etmektedir. Son bir yıldır bu yardımlarımızı Dünya Helal Vakfı (DHV) üzerinden devam ettiriyoruz.

Yukarıda belirtilen Hadis-i Şerifler de gösteriyor ki, yetime sahip çıkmak aslında kişinin kendisi için yaptığı bitmez tükenmez bir salih amel yatırımıdır. Asıl bizim olan, bizde olan mallar değil, sadaka olarak, verdiğimiz mallardır. Ahirette karşımıza Allah yolunda harcadıklarımız çıkacaktır. Yapılan bir adet salih amele yüzler belki binler kat sevapların nakşedildiği bu mübarek manevi fuar günlerini iyi değerlendirmek ve kârın çok olduğunu düşünürek bol bol sadaka ve zekat vermeyi önce nefsimizden başlayarak tüm Müslümanlara tavsiye ediyoruz. Allah yaptığımız ve yapacağımız bütün salih amellerimizi kabul buyursun. Amin..

YETİMLERE DESTEK KAMPANYASI

İslam coğrafyasındaki bitmek bilmeyen, insanın kanını donduracak katliam ve zulümlerin icra edildiği hepsi de manasız savaşlar bilhassa çocuklarımızı mağdur ediyor. Binlercesi öldürülüyor, onbinlercesi hastanelerde acılar içerisinde kıvranıyor, sakat kalarak hayatlarına devam ediyor, yüzbinlercesi annesiz babasız yetim olarak hayata tutunmaya çalışıyor. Bu çocuklar bütün bunları haketmiyorlar. Bu çocuklara sahip çıkmak zorundayız. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bu çocuklara sonuna kadar sahip olmalıyız. Yetim projemizde Vakfımızın Darü’l Helal Medresesi Külliyesi gerçekleştirldiğinde mekteplerimizde de okumalarını sağlayacak, hayata meslek öğrenmiş şuurlu birer müslüman olarak hayata atılmalarını sağlayacağız. Asırlar boyunca Osmanlı atalarımız bu şekilde bütün dünyaya hizmetler götürmüştü.

Bu faaliyetimize katılmak isteyen kardeşlerimiz olursa ihtiyaca göre deryada bir damla mesabesinde olan 11 yetim sayımızı artırabiliriz, hatta artırmalıyız.

Yetimlere Yardım desteğimiz, İslam ülkelerinde savaş, doğal afatlar sebebi ile yetim kalmış milyonlarca çocuklarımıza sahip çıkma adına üç yıldır 11 yetim çocuğumuza, herbir yetimin bir aylık harcamaları olarak 100 tl yardım gönderiyoruz. Bu yardımı hayır sever kardeşlerimizin katkısı ile daha da büyütmek arzu ediyoruz. Hesap bilgileri şöyle;

HESAP ADI : DÜNYA HELAL VAKFI-YETİMLER
HESAP NO : 93737332-3
ŞUBE : KUVEYTTURK – İKİTELLİ
IBAN NO : TR06 0020 5000 0937 3732 0000 03

gelin-elbirligi-ile-hizmet-edelim
17-ramazan-dunya-helal-gunu-bugun
yetime-yardim-esastir
yetim-multeci-suruc-kampi
helal-sertifikali-firmalarin-yardimlari