17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZ İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ RAMAZAN KUMANYA KAMPANYAMIZDA BAĞIŞLARINIZ TESLİM EDİLDİ

Ramazana girerken koronavirüs musibetinin sıkıntı ve yasaklarının gölgesinde eski iftar programlarımızı uygulayamayacak olacağımızın üzerinde durmuştuk. Rabbimiz bizim böyle durumlarda nasıl olmamız gerektiğini şöyle bildiriyor;

”Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.” (Ali İmran 139) bu talimata uyarak Biz de ne gibi hizmetler yapabiliriz sorusu üzerine çadırlarda zor şartlarda yaşayan halka Ramazan kolisi şeklinde destek sağlanabileceği üzerinde duruldu.

17 Ramazan Dünya Helal gününü böyle bir kampanyayla kutlama yapabileceğimizi düşündük. Yurt içinde de Ramazan kumanyası dağıtmak isteyen kardeşlerimizi de düşünerek herbir kumanya 100 Tl tutarında Ramazan Kumanyası şeklinde bir kampanya gerçekleştirebiliriz dedik. Ve sizlere duyurumuzu yayınladık. Sizlerin gösterdiği yakın destek sayesinde bir kısım zekat ve çoğunluk yardım şeklindeki bağışlarınızla hazırlanan bu kumpanyalarınız 17 Ramazan gününden itibaren Suriye İdlib’deki çadırlarda yaşayan kardeşlerimize dağıtımı başlatılarak kısa zamanda dağıtımı yapıldı. Görüntü resimleri peyderpey geldiği için yayınlamayı bu güne bıraktık. Bağışlarınızı Allah(cc) kabul buyursun.