,

DÜNYA HELAL VAKFI’NIN 4. GENEL KURUL TOPLANTISI İCRA EDİLDİ

Olağan olarak 2 yılda bir icra edilen Dünya Helal Vakfı Kongresi GİMDES genel merkezinde 25.12.2021 tarihinde icra edildi. 24 kişilik mütevelli heyetimizin salt çoğunluğunu teşkil eden 13 kişilik bizzat, 4 kişilik de vekaleten olmak üzere toplam 17 kişilik katılımla kongre tamamlandı. Kongre’ye; TOÇBİRSEN Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi ve Ankara Temsilcisi Suat Sezer, GİMDES Yönetim Kurulu Üyelerimizin bazıları da mütevelli heyetinde olması münasebetiyle katılım gösterdiler.

Kongre, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve DHV ve GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in selamlama konuşması ile başladı.

Ardından Yönetim ve Denetim Kurulu Faaliyet raporları okundu. Toplantıda Hüseyin Öztürk, Hasan Türkyılmaz, Suat Sezer, Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Celal Terzi, GİMDES ve DHV Genel Sekreteri A.Hayreddin İşbilir ve DHV Mütevelli Heyetinden Mehmed Zahid Büyüközer de söz alarak dilek ve temennilerini beyan ettiler.

Hüseyin Öztürk konuşmasında Helal Lokma davasının ve DHV’nin en büyük projelerinden Darul Halal Medresesinin Ankara’da yankı bulması için MEMURSEN VE TOÇBİRSEN olarak ne gerekiyor ise yapabileceklerini, daha geniş kitlelere yayılma konusunda her türlü desteği verebileceklerini açıkça beyan ettiler.

Ayrıca Hüseyin Öztürk ile beraber Ankara’dan katılım sağlayan Hasan Türkyılmaz ve Suat Sezer Beyler de GİMDES Ankara ofisinin açılması ve faaliyete geçmesi konusunda çalışma başlatılacağını beyan ettiler.

Divan Heyeti Başkanı Mustafa Coşkun Bey de Darul Halal Madresesi Projesi için 30 dönümlük bir arazi üzerinde çalışma ve değerlendirme yapıldığını, eğer uygun bulunursa bu arazinin alınıp projenin burada hayat bulabileceği konusunda bir temennisini de dile getirdi.

Kongre, Mütevelli Heyeti ve GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Mustafa Meral Hoca’nın duası ile son buldu.