Dünya Helal Vakfı bünyesinde kurulacak olan Hayır Merkezi’nin gerçekleştireceği çalışmalar kapsamında; üniversite kurulması, öğrenci bursları, uluslararası İslami organizasyonlar için maddi destek, yayın çalışmaları olacaktır.

Dünya Helal Vakfı’nın bünyesinde sosyal projeler kapsamında kurulan Hayır Merkezi program içeriğinde; gençlerimize lisans ve yüksek lisans eğitimi verecek olan bir yüksek öğrenim kurulması için gerekli olan maddi desteği sağlamak amacı ile yardım fonu oluşturulacaktır.
Lisans ve yüksek lisans eğitimi gören öğrencilerimize maddi destek sağlayacak bir burs sistemi kurulacaktır. Burs sistemi içerisinde öğrencilerimize barınma imkanı yurt ve ev şeklinde hizmetler de sağlanacaktır.

Modernitenin bütün tahribatlarına rağmen insanlığın hala korumaya çalıştığı toplumumuzun öz değerleri içerisinde paylaşma ve yardımlaşma duygusu mevcuttur. Milletimiz hayırseverlik hasletlerini kaybetmeyen bir toplum olma özelliğini korumaktadır. HAYIR MERKEZİ’miz bu insani ve dini görevimizi yapma vesilesi olacaktır.