MÜSLÜMANLAR HARAMDAN ARINDIRILMIŞ HELAL VE TAYYİB GIDASINI ARIYOR!

HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERDE EN BÜYÜK BULUŞMA 31 AĞUSTOS – 03 EYLÜL’DE!

Kendi oluşturduğu serbest piyasa ekonomisi ile 2005 yılından beri hızla büyümeye devam eden helal ürün sektörü, 31 Ağustos – 03 Eylül 2022 tarihleri arasında CNR Food İstanbul’da Helal ve Tayyib bölümünün de yer alacağı 9.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı ile helal gıda isteklisi, üreticisi, satıcısı ve tüketicisi tüm sektör kesimi ile buluşuyor.

Son yıllarda yaygınlaşarak büyük bir pazar haline gelen Helal sertifikalı ürünler, tüm bileşenleriyle Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı’nda bir araya geliyor.

Küreselleşen dünyada 2 milyar Müslüman da kendi gıdasını arıyor, üreticisi ise yaptığı helal ve tayyib gıdaları Müslümanlara hatta insanlığa sunmak istiyor. Bu açıdan bakıldığında Helal ve Tayyib ürünler fuarlarının ticari ekonomik getirisi yanında manevi sorumluluğu ve kazancı da vardır.

Biyoteknolojinin inanılmaz gelişmesi ile bu yüzyıl gıdalarında, haramın helale karıştığı, insanoğlunun yediği ve içtiği şeylerde, helal ile haram normal duyusal algılarla fark edilemeyecek bir seviyeye geldiği görülmektedir. Evet, insanlar lezzette bir erozyonun olduğunu, nesilde önemli bir değişimin yaşandığını, alerjik ve bakteriyel birçok hastalıkların ortaya çıktığını görmekte ve fark etmekte ancak, bu değişimlerin ve musibetlerin gerçek sebebinin ne olduğu bilinemediği gibi, kaynağını da genel bilgisi çerçevesinde kavrayamamaktadır ve sezememektedir.

Bütün gıdaların başlangıç ham maddesini oluşturan tohumun ve embriyonun helal olanından başlayarak, çatala kadar gelen her aşamada, proses, işletme, alet ve ekipman vs. de, helal kriter, helal standartlar ve helal yol izlenen gıdaların sergilendiği, ulusal ve uluslar arası niteliği olan bu fuarlar, Müslümanlara ve insanlığa, inanılmaz güzel ve isabetli bir imkânı, altın bir fırsatı sunmaktadır. İşte bu altın fırsat Türkiye üreticisinin ve tüketicisinin ayağına kadar getirilmektedir. Sağlıklı nesil için önce helal gıda diyoruz ve buna böyle inanıyoruz.

Helali arayış içerisindeyim diyorsanız; Helal ürün, Helal gıda, Helal yaşam telaşımız için 31 Ağustos – 03 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan CNR Food İstanbul’da, Helal ve Tayyib bölümünün de yer alacağı, 9.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Fuarına bekliyoruz.