DARUL HELAL MEDRESE EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDİYOR: GİMDES’DE İNGİLİZCE EĞİTİM KURSU

GİMDES olarak kurum içi eğitimlerimize de önem vermekte ve personelimizi her alanda yetiştirmeye çalışmaktayız. Bu bağlamdaki projelerden birisi olarak, GİMDES personeline İngilizce eğitim çalışmaları başlatılmıştır.

Eğitimler haftada iki gün olacak şekilde düzenlenmiş olup GİMDES çalışanlarını teknik ve pratik İngilizce’de geliştirmeyi hedeflemektedir. Eğitim boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenerek, katılımcıların heyecanlarının taze tutulacağı düşünülmektedir.

GİMDES ekibi tarafından da büyük memnuniyetle ve istekle karşılanan bu proje vesilesiyle daha donanımlı bir GİMDES ailesi görmeyi umut ediyoruz.

“Ey insanlar! Yeryüzünde bulunanlardan helâl tayyib olanları yiyin ve şeytanın adımlarına tâbi’ olmayın! Çünkü o, size apaçık bir düşmandır.” (Bakara, 168) ayetinde tüm insanlara helal ve tayyib yemeyi buyuran Rabbimizin emirlerini tüm insanlara duyurabilme yolunda, İngilizce eğitim projesinin hayırlara kapı açmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

“…Allah şu kulun yüzünü ak etsin ki dediğimi işitir, onu anlar ve sonra onu başkalarına duyurur. Zira nice ilim taşıyıcıları vardır ki o ilmi tam olarak anlamaktan yoksundur. Nice ilim taşıyıcısı da kendisinden daha iyi anlayacak olana o ilmi taşır…” (İbn Mace, Sünen, 1/84,85)