GİMDES-OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GÖRÜŞMESİ

22.06.2021 tarihinde OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ali Yülek, GİMDES’e ziyarette bulundu. GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer’in başkanlığındaki bir heyet ile Dar’ul Halal Medresesi, halihazırdaki üniversitelerin durumu ve muhtemel işbirliği çalışmalarına dair istişareler gerçekleştirildi.

Görüşme boyunca bir taraftan geçmiş yâd edilirken, diğer taraftan çok kıymetli fikir alışverişleri meydana geldi.

GİMDES ile OSTİM Teknik Üniversitesi arasında ortaklaşa yürütülebilecek projeler ve çalışmalar değerlendirildi ve gerekli adımların atılması için yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

Ortak laboratuar ve tez çalışmalarının yanı sıra, GİMDES’te uygulama eğitimleri ve staj imkanları gözden geçirilerek karşılıklı bir protokele varılmasının faydalarından bahsedildi.

Dar’ul Halal Medresesi Projesini de daha hızlı bir şekilde hayata geçirebilmek için dikkat edilmesi gerekenler ve potansiyel önerilere dair görüşler beyan edildi. İletişim halinde olunması gerektiğinin de altı çizilerek görüşmeler sonlandırıldı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ali Yülek’e kıymetli ziyareti sebebiyle şükranlarımızı sunarız ve bu görüşmelerin hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz.