GİMDES Gönüllü Bu Ayın Toplantısını GİMDES Merkezinde İcra Etti

Her ayın ilk cumartesi günü toplanma kararı alan GİMDES Gönüllüleri bu ayın toplantısını GİMDES merkezde icra etti. İstişare toplantısının ardından GİMDES başkanlığına ziyarette bulunan gönüllüler yıllık çalışma takvimini planladılar.

Toplantıya; GİMDES Gönüllüleri başkanı Volkan Özkan ve çeşitli görevlerde bulunan görevlilier iştirak etti.

Toplantıda çalışmalar değerlendirilerek vazifeler gözden geçirildi. Eğitimler planlanarak hedefler belrilendi. Gönüllülerin istihdam edilmesi ile ilgili öneriler sunuldu.

Darul helal medresesi, dünya helal konseyi gibi çatı kuruluşların çalışmalarına destek verilmesi gerektiği vurgulanırken 2020’nin eğitim yılı olması için çalışmalar hızlandırıldı.

Gelenekselleşen helal yaşamda gençlik programlarının devamı için gereken aksiyon alındığı belirtildi. Programın mart veya nisan ayında olması bekleniyor.

GİMDES’in 2020 yılını eğitim yılı olarak ilan etmsinden sonra çalışmalara destek vereceğini açıklayan gönüllülerin yenı yılda helal eğitimlerde aktif rol olması bekleniyor.

3, 5, ve 10 yıllık hedeflerin belirleneceği ileriki toplantının tarihi GİMDES Gönüllü hesaplarından duyurulacağı açıklandı.

GİMDES Gönüllüleri toplantının ardından GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer’i ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Büyüközer’in şu sözleri dikkat çekti. “Heyecanları taze tutacaksın. Çiviyi zamanında çakacaksın. Mektubu adresine ulaştıracaksın.”

Ziyaret hatıra fotoprafı çekilmesinin ardından son buldu.