,

GİMDES HANIMLAR KOMİSYONUNUN MUTFAK ÇOCUK ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..


HER TOPLUM NESLİNDEN SORUMLUDUR

GİMDES Hanımlar Komisyonunun Ana okul yaş guruplarına “Helal ve Tayyib Yeme Rehberliği” kapsamında sürdürdüğü çalışmalar beğeni ile karşılanıyor. Son olarak İkitelli Şenevler camii 4-6 yaş Kuran Kursunda Helal ve Tayyib Gıda Atölyesi etkinliğimiz yavrularımızla uygulamalı olarak yapıldı.

Bu vesile ile kısaca projenin tanıtımını hatırlatalım:

PROJENİN AMACI : Çocukluk döneminde ‘’Helal Lokma’’ bilinci yerleştirme ve çocukların gıda tüketiminde Helal –Haram temel kavramlarını öğrenmelerini sağlayarak hayatını bu esaslara göre tanzim etmesi için bir temel oluşturma.

Helal Lokmanın Çocukluk döneminden itibaren başlama gerekliliğini anaokulu eğitimi içerisinde atölye faaliyeti olarak daha etkin ve kalıcı olduğu görülmüştür. Zira çocuklar, duyduklarını değil gördüklerini uygularlar. Geleceğimiz olan yavrularımızı haramlardan , haram ve sağlıksız yiyecek ve içeceklerden korumamız gerekmektedir.

Sokaklarda, okullarda, evlerimizde oldukça sıkıntılı günlerin yaşandığı bu dönemde dünyayı düzeltmek istiyorsak, önce insanı düzeltmeliyiz diyoruz ve bu düzeltmenin ilk basamağının ‘Helal Lokma’ bilincini kazanma ile başlayacağını belirtiyoruz.