GİMDES, MANEVİ DİNAMİKLERİNİ ZİYARETETMEYE DEVAM EDİYOR. BUGÜNKÜ DURAK İSMAİLAĞA CAMİİ.

GİMDES Heyeti,GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Fatih KALENDER ve Hüsamettin VANLI Hocalarmıza, umre dönüşü İsmail Ağa Camii’ndeki çalışma ofislerinde bir ziyaret gerçekleştirdi.

GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER başkanlığında AR/GE Koordinatürü Dr.Majit ELHARİRİ, Uluslararsı ilişkilerden sorumlu Murat SAYIN, Fıkıh ve Teknik Kurul İletişim Sorumlusu Mustafa MERAL Hoca’nın da hazır bulundukları ziyarette, GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER GİMDES, sertifikalandırma sisteminde bugüne kadar aktif hizmet vermekte olan Hocalarımıza teşekkür etti.

Ülkemizde büyük bir boşluğu görülen Helal ve Tayyib üretim sistemindeki fıkhi konularla ilgili birlikte sürdürülen çalışmaların neticesinde, dünya helal piyasasında dahi birçok fıkhi meselenin çözüme kavuşturulduğunu belirten Dr. BÜYÜKÖZER, Helal güvence sisteminin İslam’a uygun hizmet verebilmesi için fıkhi meselelerin çarpıtılmadan, taviz verilmeden, hakikatten ayrılmadan şeffaf olarak değerlendirildiği böyle bir ortamın devam etmesi için gayret edeceklerini belirtti.