YEDİKLERİMİZ HELAL Mİ DEĞİL Mİ??

“Allah’ın ayetlerine inanıyorsanız, üzerine Allah’ın adı anılmış olan şeylerden yiyin”(En-am:118)
“Üzerine Allah’ın adı anılmadan kesilmiş hayvanları yemeyin, bunu yapmak Allah’ın yolundan çıkmaktır.”(En-am:121)

DİKKAT!
*Bulunduğunuz mahalde Allahın adıyla kesilmeyen bir et ürünü yiyebilirsiniz
*domuz enzimleri enjekte edilmiş tavuk fileto yemiş olabilirsiniz
*Şeriat kurallarına göre üretilmeyen bir şey yiyebilirsiniz
*Helal ve haram maddelerin karışımlarıyla karşılaşabilirsiniz
*Çapraz bulaşmaya uğramış gıda maddelerini tüketebilirsiniz
*GDO’lu maddelerin karıştırıldığı ürünleri tüketmiş olabilirsiniz
*Boğulmuş veya ölene kadar kaynatılmış kümes hayvanlarını yemek zorunda kalabilirsiniz
*Hatta belki elektrik verilerek yada gazla öldürülmüş ithal karkası tüketiyor olabilirsiniz….
BU KONUDA NE YAPALIM???

HDM nedir?

HDM Uluslararası Halal Dunya Marketlerinin kısa yazılımıdır. Kâr amaçlı olmayan, gönüllü bir kuruluş olan Helal ve Tayyib Sertifikalama Kurumu GİMDES’in projesi ve kontrolunda olan bir marketler zinciridir. İsim hakkı GİMDES’e ait olan bu marketler dinine bağlı özel hayatlarında helal ve tayyib şartlarda yaşamaya çalışan müslüman kardeşlerimiz tarafından açılmaktadır. Her geçen gün yenileri bu kervana eklenmeye devam etmektedir.

HEDEFLER

HDM’ler firmaların GİMDES’in Helal ve Tayyib sertikalandırdığı ürünleri kaynağından, son nokta olan tüketiciye güvenle ulaştırmayı hedefler. Bu hizmeti yaparken satışa sunduğu bütün ürünlerini ve marketin her noktasını GİMDES’in tecrübeli denetçilerinin denetimine açık tutmak zorundadır. Halkın helal ürünlere güveninin sağlanmasıyla, günlük yaşamda ortaya çıkan birçok şüpheli sorunlar aşılmış olur.

BÖYLE BİR ORGANİZASYONA İHTİYAÇ NEDEN VAR?

Özellikle tüketiciler, sorumsuz üretici ve satıcıların hijyene uymayan üretim ve satış şartları, et sektöründeki helal kesim karmaşası, ithal et ve çeşitli ürün girişi, yanlış ve sahte helal etiketler gibi önemli sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.Halk et dahil birçok ürünü marketlerden satın almakta isteksiz hale geldi. Bütün bu sonuçlar ibadetlerimizin verimli olmamasına sebep olmakta ve bizi olumsuz yönde etkilemektedir. Helal olarak üretilen etin ve diğer ürünlerin daha sağlıklı olduğu ve hastalığa sebep olan mikroorganizmaları içermediği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

ULAŞMAK NE KADAR UZAK

HDM Şubeleri ülkemizin, şuan, 42 noktasında faaliyet göstermektedir.GİMDES Helal ve Tayyib sertifikalı kırmızı et ve tavuklara, daha pekçok çeşitli ürünlere bu noktalardan ulaşabilirsiniz. Bu marketler, tüketicinin Helal garantili ürünler satın almasını kolaylaştırır ve helal et endüstrisine tekrar güven sağlanmış olur. Güncel olarak sertifikalı satış yerleri listesini web sitemizde bulablirsiniz.

NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ

*Organizasyonun başarısı için dua ederek,
*Çevrenizde Farkındalık oluşturmayı sağlayarak,
*Güvenceniz ve inancımız için HDM şubelerinden alışveriş yaparak
*Siz de bir HDM şubesi açarak