“HAYDİ DOĞALLIĞA, yani Helal ve Tayyibliğe, EN BAŞTAN BAŞLIYORUZ

Kur’ana ve sünnete göre, doğal, sağlıklı ve fıtrata, yani helal ve tayyibliğe, en uygun şekilde hayat sürebilmemiz için “GİMDES HANIMLAR KURULU ” boş durmuyor.

25 Aralık Çarşamba günü Doğuma hazırlık eğitmeni ve doğum destekçisi olarak doğal yaşama hizmet veren ESRA BOZKURT Hanımefendi harika bir seminer ile bizlerle idi.

Seminerde doğumun çoğumuzun vehmettiği gibi korkulacak bir şey olmadığı, doğum sırasında hormonların ve duyguların nasıl kontrol edilmesi gerektiği, doğumdan sonra anne ve bebek ilişkisinin daha sağlam olması için neler yapılması gerektiği gibi daha birçok önemli konulara değinildi.

Seminerimizde kordon bağının geç klemplenmesinin bebeği anemiden, görme bozukluklarından, akciğer sorunlarından hatta psikolojik birçok rahatsızlıktan koruduğunu ve doğumdan hemen sonra bebeğin anne ile ten tene temasının sütü iki kat arttırdığını hatta bebeğin solunum ve kalp atışını düzenleyip ağlamasını azalttığını duymak doğal ve sağlıklı yaşama en baştan başlamanın gerekliliğini bize çok açık bir şekilde gösterdi.

~_Haydi Hanımlar!!_~

Doğumlar güzelleştikçe nesil değişecek dolayısıyla toplum değişecek. Bilinçli anneler bilinçli nesiller demek..

ÖZLENİLEN VE BİLİNÇLİ NESİLLER İÇİN.Tüm hanım kardeşlerimizin bu çalışmalarımızda yanımızda olarak desteklerini bekliyoruz.