YEDİKLERİMİZİN PSİKOLOJİMİZE ETKİSİ

Marmara Üniverstesi Helâl ve Sağlıklı Yaşam Kulübü Seminerleri.

2015 Yılında Gimdes Gönüllüleri desteği kurulan , “Üzümü Yemeden Bağını Soran Bir Nesil ! ” diyerek yola çıkan Marmara Ünivertesitesi Helâl ve Sağlıklı Yaşam Kulübü helale ses getirme adına seminerlerine devam ediyor.

Hafız Op.Dr Salih Selman’ın katılımı ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Bir Hekim Gözünden Sağlık Çalışanlarının Psikolojisi” ve İlahiyat Fakültesinde “Dava Şuuru” olmak üzere Hafız Op. Dr. Salih Selman Bey ile iki ayrı seminer gerçekleştirildi.Kardeşlerle bir araya gelinerek farkındalık sahibi olmaya çalışıldı.Yoğun katılım gösterilen seminerler üniversite öğrencilerince ilgi ve merak ile takip edildi.

Son düzenlenen “Yediklerimizin Psikolojimize Etkisi “ isimli seminer Psikohekim Abdülaziz Yılmaz’ın katılımı ile yine Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinde gerçekleştirildi.Salonda ilgi ile dinlenilen Abdulaziz Bey şu sözleri kaydetti :”Çocuklarımızı yetiştirme sürecinde ne kadar çok araştırma yaparsak yapalım ,ne kadar fazla kitap okursak okuyalım tam anlamı ile başarıya ulaşamayacağız; ancak çocuklarımızın boğazından geçen lokmayı düzelttiğimiz takdirde muaffakiyete erişebileceğiz. “

Yanlışlar göz yummakla düzelmez, ipleri ve dizginleri gayrimüslimlerin elinde olan bu mekanizmadan kurtulmak için gayret edip “ Ol!” deyip olduran Allah’ın gücüne sığınarak gençliği ve nesilleri uyandırmak adına çeşitli alanlarda ses getirmeye gayretle devam eden bir gençlik geliyor. (İnşaallah)

Tertemiz nesiller için bu konuya duyarlı gençlik büyüyerek yol alıyor..(İnşaallah)