SOĞUK GÜNLERİN ŞİFALI BİTKİLERİ VE İÇECEKLERİ…

SOĞUK GÜNLERİN ŞİFALI BİTKİLERİ VE İÇECEKLERİ…

LADEN, ALIÇ, ÜNNAP, SOĞAN, KEKİK, OKALİPTUS, ELMA, LİMON, SALEP, KEÇİBOYNUZU, ZENCEFİL, BİBERİYE, IHLAMUR, ADAÇAYI

Havalar soğudu, gribal enfeksiyonlar da yoğunlaştı. Hastaneler tıklım tıklım hastalarla doldu taştı. Bilhassa gribal hastalıklarda göğüs doluluğu insana nefes alıp vermede sıkıntılı durumlar oluşturuyor. Başına gelen bilir. O zaman çare olacak bir ilaç aramaya başlar insan. Eczanelerdeki ilaçların içeriklerini bilen insanın bir türlü ayakları eczanelere doğru gitmez. Başına gelen bilir demiştim, böyle hastalandığım bir günde doktor öksürük ilaçları yazdı reçeteme.

İnceleyince hiçbirini içmeye cesaret edemedim. Ya etil alkol içeriyor, ya çoğunluk insan saçından veya domuz kılından üretilen Sistein içeriyordu. İşte böyle sıkıntıya düştüğü bir anda insana Allah’ın yarattığı şifalı bitkiler imdadına yetişir.

Soğuk havalarda sıkça karşılaştığımız balgamlı öksürük sorunundan kurtulmak için ballı, acı biberli, kekikli ve soğanlı kürleri deneyin.

Balgam söktürücüler, hava kanallarında biriken ifrazatı çıkarmaya yardımcı olan ilaçlardır. Genellikle, normal nefes almayı zorlaştıran belirtilerin olduğu solunum problemleri, öksürük ve grip için kullanılır. Evde doğal yollarla balgam söktürücü yapabilirsiniz.

Batıyı taklit ede ede kendi kültürümüzü, kendi kimliğimizi kaybettik. Batının doğudan duyduğu ama bir türlü uygulayamadığı koruyucu hekimlik, şifalı beslenme sistemi bizim kadim kültürümüzde bulunuyordu. Batıyı taklit etme uğruna bu önemli değerlerimizi unuttuk. Şimdi çeşit çeşit hastalıklarla boğuşuyoruz.

Kış aylarında soğuk algınlığı, grip, bronşit, zatürre gibi rahatsızlıklarımıza kullanabileceğimiz şifalı bitkiler konusunda yayınlanmış olan yazılarımızın linklerini toplu halde aşağıda bildiriyoruz. Allah sağlık ve selametler lutfetsin. Hastalıklarımıza ve hastalarımıza şifa lutfetsin.

şifalı bitkiler alıç,ünnap , şifalı bitkiler , Allahın Şifa kaynakları aksarıkta şifalı bitkiler şifalı bitkilerden laden

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ…. GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ