YÜZ AKLARIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ EĞİTİM VE TOPLANTISI DAR’UL HALAL MEDRESESİN’DE YAPILDI…

(Onlar) ne bir ticâretin, ne de bir alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymadığı erlerdir! (Onlar, dehşetten) kalblerin ve gözlerin kendisine döneceği bir günden korkarlar. (Nûr – 37)

Toplantı Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezinde GİMDES’in yemek ikramı ile Saat 12 00’de başladı. Yemek duasından sonra görüşmelerin yapılacağı konferans salonuna geçildi.

13 Mart 2017 P.tesi GİMDES merkezinde Halal Dunya Birliği market sorumlusu kardeşlerimizle yapılan istişari toplantının gündemi şöyleydi: 1.Açılış, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua,2,Doç.Dr. Hamid AKÇAY’ın “Marketçilikte önemli Kritik noktalar” konulu konuşması, 3.GİMDES başkanı Dr. H.K.BÜYÜKÖZER’in açılış ve genel durum tesbiti konuşması, 4.Market şube yetkililerinin mahalli durum tespit konuşmaları, 5.Dilek ve temenniler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Dua ve kapanış

HDM Toplantısı için tesbit edilen gündeme uygun olarak GİMDES AR-GE Birimi Koordinatörü Dr. Macit ELHARİRİ’in Kuranı Kerim tilaveti ile açılış yapıldı. Ardından Müşteri memnuniyeti ve marketçilik faaliyetinde dikkat edilecek hususlar konusunda GİMDES Bilim Kurulu üyesi ve Bandırma üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hamid AKÇAY katılımcılara Marketçilikte Dikkat edilecek hususlar üzerinde bir konuşma yaptı. Ardından, açılış konuşmasını yapan GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ezcümle : Öncelikle bütün dünyadaki müslümanların olmazsa olmazı, onun en önemli imani bir meslesi olan helal lokmayı kolayca ve güvenerek temin edebilmeleri için fedakârca ortaya koyduğunuz bu kurumlar sebebi ile bir cihat eylemi içinde olduğuzu söylemeliyim.Bu sebeple hepinizden Allah razı olsun. Rabbim say u gayretlerinizi bereketlendirsin, feyizlendirsin.

Daha sonra GİMDES’in uluslararsı nitelikteki bir projesi olan HALAL DUNYA MARKET ZİNCİRİ sahip ve yöneticileri ile, son gelinen durumlar, halkın desteği, mal teminindeki problemler, günlük ciroların gidişatı, ürün çeşitliliğinde mevcut aksaklıklar, market yönetimindeki problemler, insört çalışmaları, ileriye dönük beklentiler ve tavsiyeler konularını içeren istişare konuşmalarına geçildi.