17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA KUTLUYORUZ…

17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA KUTLUYORUZ…

“Artık elde ettiğiniz ganimetten Helal ve Tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”(ENFÂL- 69)

“Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara 272)

“İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah’tan korkun; çünkü Allah’ın cezası çetindir ” (Maide süresi 2)

“Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter” (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr) 

17 Ramazan Dünya Helal gününü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Gün boyu etkinliklerle devam ediyoruz. Akşama da gönüllü kardeşlerimizin katkıları ile büyük kutlama etkinliğimizi Suriye’de 5000 yetim ve muhacir kardeşimize, GİMDES’de görevli Dr. Majed ALHARİRİ, Halim GİRGİN ve Mustafa AVCISOY Kardeşlerimizin nezaretinde iftar vererek ve 1000 adet Ramazan Kumanyası dağıtarak gerçekleştiriyoruz. GİMDES ve DHV Merkezinde de bir iftar programı ile günümüzü kutlayacağız. Daha önceki haberimizde de Halal Dunya Marketlerimizin bulundukları mahallerde kutlama programı organize edeceklerini bildirmiştik. Erzincan HDM Marketimiz bu gün açılışını yapıyor.

Rusya Helal Sertifikalama Merkezi dün akşamdan kutlamaları başlatmış, görkemli bir İftar Programı organize etmiştir. GİMDES Başkanımız canlı yayınla katılarak bu günün önemini anlattı ve bugünümüzü tebrik etti.

Suriye’deki etkinliklerimiz dünden başlamıştı. 500 yetim Suriyeli çocuklarımıza iftar verildi. Bu etkinliklerle ilgili resimleri sizlerle paylaşıyoruz.