DÜNYADAKİ YETİM ÇOCUK SAYISI TÜRKİYE NÜFUSUNUN 5 KATI

Yetime Destek kampanyamıza desteğinizi bekliyoruz. Bu hayır pazarında sizin de bir alışverişiniz bulunsun.

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara – 215)
“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır”. (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)
“Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” (Hz. Ebud Derda)

Doğuştan itibaren yaşam, eğitim, sağlık, barınma ile birlikte fiziksel ve psikolojik sömürüye karşı korunma her çocuğun hakkı. Uluslararası toplum, çocukları istismara karşı korumak ve temel haklarını garanti altına alma noktasında sorumlu olsa da küresel sistem çocukların tarafında yer almıyor. Bu haklara dünyamızdaki her çocuk eşit olarak ulaşamıyor.

Ülkeler silah ve savunma sektörüne milyar dolarlar harcarken hergün dünyanın bir yerlerinde çocuklar açlıktan ölüyor. Savaş ve çatışmalar çocukları korunmasız bırakıyor, onları sokakların insafına terk ediyor.

Dünya üzerindeki yaklaşık 400 milyon çocuk anne veya babasını yahut her ikisini de kaybetmiş durumda. Savaş, işgal, afet, yoksulluk, hastalıklar nedeniyle ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu ise İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. Çocuklar kaçakçılık, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor.

YETİMLERE DESTEK KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR

İslam coğrafyasındaki bitmek bilmeyen, insanın kanını donduracak katliam ve zulümlerin icra edildiği hepsi de manasız savaşlar bilhassa çocuklarımızı mağdur ediyor. Binlercesi öldürülüyor, onbinlercesi hastanelerde acılar içerisinde kıvranıyor, sakat kalarak hayatlarına devam ediyor, yüzbinlercesi annesiz babasız yetim olarak hayata tutunmaya çalışıyor. Bu çocuklar bütün bunları haketmiyorlar. Bu çocuklara sahip çıkmak zorundayız. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bu çocuklara sonuna kadar sahip olmalıyız. Yetim projemizde Vakfımızın Darü’l Helal Medresesi Külliyesi gerçekleştirldiğinde mekteplerimizde de okumalarını sağlayacak, hayata meslek öğrenmiş şuurlu birer müslüman olarak hayata atılmalarını sağlayacağız. Asırlar boyunca Osmanlı atalarımız bu şekilde bütün dünyaya hizmetler götürmüştü.

Yetimlere Yardım desteğimiz, İslam ülkelerinde savaş, doğal afatlar sebebi ile yetim kalmış milyonlarca çocuklarımıza sahip çıkma adına, GİMDES ve çalışanları olarak 3 yıl önce başlattığımız ve her ay 11 yetimin ihtiyacını karşılamak üzere Bir Yardım Derneği ile yapılan anlaşma çerçevesinde üç yıldır bu uygulama devam etmektedir. Son bir yıldır bu yardımlarımızı Dünya Helal Vakfı (DHV) üzerinden devam ettiriyoruz. üç yıldır 11 yetim çocuğumuza, herbir yetimin bir aylık harcamaları olarak 100 tl yardım gönderiyoruz. Bu yardımı hayır sever kardeşlerimizin katkısı ile daha da büyütmek arzu ediyoruz. 11 Yetim çocuğumuzdan 100 Yetim çocuğumuza ulaşma kampanyamıza siz de katılın!

Yetime Destek kampanyamıza desteğinizi bekliyoruz. Bu hayır pazarında sizin de bir alışverişiniz bulunsun.

Hesap bilgileri şöyle;

HESAP ADI : DÜNYA HELAL VAKFI-YETİMLER HESAP NO : 93737332-3
ŞUBE : KUVEYTTURK – İKİTELLİ
IBAN NO : TR06 0020 5000 0937 3732 0000 03 Allah yaptığımız ve yapacağımız bütün salih amellerimizi kabul buyursun. Amin..